FUN RACE WINTER HOTLAP CHALLENGE

Discussion in 'Arhivele nationale' started by ihlades, Jan 3, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ihlades

    ihlades Well-Known Member Staff Member

    Joined:
    Sep 19, 2014
    Messages:
    326
    Likes Received:
    477
    Location:
    Bucharest, RO
    Bine v-am regăsit simraceri în al 2021-lea an de la nașterea Mântuitorului creștinilor și al 11-lea an de la nașterea celei mai tari ligi de simracing din România! După ce terminați cu matematica vreau să vă cert puțin, că prea li s-a urcat unora la cap după gală că-s rapizi, doar pentru că @ihlades nu le are cu input lag-ul iar @Berry a lipsit (n-a mai avut bani după ce-a plătit lumea să intre în mine, shh). Dar anul nou reprezintă o oportunitate excelentă să revenim la obiceiuri vechi, așa că vă invit să participați la competiția inter-sezon de hotlapping.

    Concept

    Acum, la a doua înfățișare a concursului, vom schimba puțin regulile. Ca să ne dezmorțim din mahmureală și să ne pregătim de următorul sezon, în fiecare zi de luni din săptămână vom organiza pe forum un poll în care să hotărâm de comun acord mașina și circuitul pe care le vom folosi pentru hotlapping. Poll-ul va fi deschis în fiecare luni de la 00:00 până la 17:00. Vom rămâne deocamdată la Assetto Corsa dar sunt binevenite orice sugestii: content oficial Kunos sau mod-uri, mașini sau circuite, primim orice sugestii. Vom încerca să organizăm câteva evenimente și în alte simulatoare, ca să vedem cât interes există vis-a-vis de ele și dacă pot fi platforme potrivite ligii noastre dar nimic nu e bătut în cuie deocamdată.

    Ca întotdeauna, câștigătorul din fiecare săptămână își va însuși badge-ul de "RLR Hotlapper" pe forum și apreciere eternă (adică vreo 2-3h în grupul nostru). Luni, 6 ianuarie 2020, vom posta primele opțiuni pentru poll și primim sugestii până atunci. Ca să fac un rezumat scurt:

    Reguli
    • Unde: pe server-ul RLR (Racing League Romania [RLR] | Winter Hotlap Challenge), parola este RLR4FUN
    • Cum: hotlap, trebuie doar să stabilești cel mai bun timp pe server
    • Când: fiecare etapă ține o săptămână, de luni seara până duminică
    • Mașină: aleasă prin poll în fiecare luni (poll-ul este deschis între orele 00:00-17:00)
    • Circuit: ales prin poll în fiecare luni (poll-ul este deschis între orele 00:00-17:00)
    • Setup: default, inclusiv combustibilul.
    • Premiu: badge "RLR Hotlapper" pe forum și Discord.
    • Rezultate: Pe STRACKER-ul server-ului RLR
     
    Last edited by a moderator: Jan 7, 2020
  2. epicl

    epicl Member

    Joined:
    Mar 6, 2019
    Messages:
    42
    Likes Received:
    73
    sa ancheiat smecheria :whistle:
     
  3. Alex Cascatau

    Alex Cascatau Active Member

    Joined:
    Feb 17, 2018
    Messages:
    69
    Likes Received:
    133
    Aleluia! Fix disciplina care-mi place cel mai mul...not :eek:
    Eu propum M235i, Audi R8 LMS Ultra, C7R, F2004, F40
     
    luchian likes this.
  4. ELF

    ELF New Member

    Joined:
    Jun 18, 2018
    Messages:
    18
    Likes Received:
    19
    Hai cu serverul, hai cu masinile la Poll, hai cu circuitul.
     
  5. Emil Nestor

    Emil Nestor Member

    Joined:
    Jan 12, 2019
    Messages:
    15
    Likes Received:
    25
    Salut, incerc sa ma bag si eu, nu prea am timp, de asta nu am incercat si in cursele roata la roata.

    Ca propunere ce ziceti si de Wet Mod (https://www.racedepartment.com/downloads/assetto-corsa-wet-mod-by-a-fracasso.22468/). Nu e perfect ca fizica dar e interesant ca challenge. (Merge doar pe cateva din circuitele Kunos din pacate, dar un Nurburing pe Wet e misto :) )

    Ca masini, eu testez, ca sa nu zic ca ma joc, [aproape doar cu] cu Norma M20FC 260, versiunea CN, VdV etc. Modul e de super calitate, pot sa confirm apropo de ce se simte in masina adevarata ;)

    Ar mai fi si Asetto Corsa Competizione apropo de varianta hotlap, mi se pare smecher ca sim.

    Bafta
     
  6. Alex Cascatau

    Alex Cascatau Active Member

    Joined:
    Feb 17, 2018
    Messages:
    69
    Likes Received:
    133
    Salut Emil si bine ai venit in RLR :)
    Pentru hotlap-ul de saptamana asta cred ca e cam tarziu sa implementam modul wet, dar putem considera pe viitor. Pentru saptamana a doua vom pune si Norma pe lista de vot, si mie mi se pare foarte similara cea din joc cu cea din realitate.

    Cat despre ACC, avem idei si pe acolo, totul va tine de timp, sa vedem daca putem organiza ceva.
     
  7. luchian

    luchian Administrator Staff Member

    Joined:
    Jun 3, 2014
    Messages:
    3,007
    Likes Received:
    1,493
    Salut, bun venit.

    Ne dezmortim incet incet dupa sarbatori. Toate sugestiile se iau in calcul iar combo-urile vor fi cele ce se arata populare in Poll. Spor la scazut timpi :).
     
    Emil Nestor likes this.
  8. Catalin Sasu

    Catalin Sasu New Member

    Joined:
    Nov 22, 2019
    Messages:
    6
    Likes Received:
    4
  9. Berry

    Berry Active Member

    Joined:
    Aug 31, 2019
    Messages:
    66
    Likes Received:
    161
  10. Alex Cascatau

    Alex Cascatau Active Member

    Joined:
    Feb 17, 2018
    Messages:
    69
    Likes Received:
    133
    Catalin Sasu likes this.
  11. ihlades

    ihlades Well-Known Member Staff Member

    Joined:
    Sep 19, 2014
    Messages:
    326
    Likes Received:
    477
    Location:
    Bucharest, RO
    Rezultate prima săptămână:

    Screen Shot 2020-01-13 at 11.29.34.png
     
    luchian likes this.
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice