[PRESS RELEASE] East Friendly Racing

Discussion in 'Arhivele nationale' started by ihlades, Sep 3, 2019.

  1. ihlades

    ihlades Well-Known Member Staff Member

    Joined:
    Sep 19, 2014
    Messages:
    326
    Likes Received:
    477
    Location:
    Bucharest, RO
    3 septembrie 2019, DN2 la mijloc între București și Tecuci -- Odată cu anunțul privitor la echipele de câte 2 piloți făcut de organizatorii Racing League Romania, @ELF și @ihlades pun bazele primei echipe de simracing românești care n-are ca scop să câștige curse, campionate și trofee - East Friendly Racing. Principiul original ale celei mai non-conformiste grupări din campionatul Racing League Romania este: jos cu Vestul!

    Ni s-au pus bețe în roate. Am fost numiți extratereștri și codați. Am fost împinși mereu de la spate pe circuit... împinși adică scoși de pe pistă! Și asta au făcut-o aceiași doi indivizi care acum vor să acapareze campionatul Racing League Romania. Locul 1 și locul 2 în sezonul trecut? Pffff, erau mașinile alea japoneze sofisticate, normal că ne-ați bătut. Dar sezonul ăsta concurăm cu ceva mai apropiat de Trabant și veți avea concurență serioasă! S-a dat drumul la damage? Foarte bine... acum vedem cine e mai smardoi!

    Nu promitem victoria, nu promite campionatul. Dar vă promitem că venim după voi, vă pândim și vă vom ataca atunci când vă așteptați cel mai puțin. Noi suntem East Friendly Racing și încă nu știm dacă suntem o echipă de simracing sau doar o haită de West Hunters!

    WhatsApp Image 2019-09-03 at 10.54.12.jpeg
     
  2. luchian

    luchian Administrator Staff Member

    Joined:
    Jun 3, 2014
    Messages:
    3,007
    Likes Received:
    1,492
    radufirstro and Alex Cascatau like this.
  3. Alex Cascatau

    Alex Cascatau Active Member

    Joined:
    Feb 17, 2018
    Messages:
    69
    Likes Received:
    133
    Asta numesc eu smardoiala profesionista! Doamne ajuta la toata lumea mai putin la East Friendly Racing si sa ne vedem cu bine la finish!
     
    luchian and ihlades like this.
  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice