[Mar 29, 2020] Sezonul 5 - Etapa 3 (Autodromo Enzo e Dino Ferrari di Imola)

Discussion in 'Arhivele nationale' started by ihlades, Mar 22, 2020.

  1. Florin Mergea

    Florin Mergea New Member

    Joined:
    Mar 10, 2020
    Messages:
    4
    Likes Received:
    9
    Nu voi participa la cursa de deseara.
     
  2. vudu

    vudu New Member

    Joined:
    Mar 24, 2020
    Messages:
    2
    Likes Received:
    3
    Am uitat sa dau RSVP la cursa asta, daca nu e prea tarziu pot participa la a 2a.
     
    rooL- likes this.
  3. rooL-

    rooL- Member

    Joined:
    Jun 2, 2019
    Messages:
    73
    Likes Received:
    94
    - Salut @vudu .. Din pacate nu se poate, listele sunt generate automat, in teorie se poate umbla la ele insa dureaza destul de mult iar timpul este oricum la limita pentru noi cei din comisie. Ne-am rezervat timpul minim pentru organizarea serverului, streamului, graficii streamului and so on.
    - Pe viitor avem rugamintea sa raspunzi la RSVP macar la 16:59 in ideea ca nu stii exact daca poti ajunge sau nu la cursa cu cateva zile inainte.
     
    vudu likes this.
  4. luchian

    luchian Administrator Staff Member

    Joined:
    Jun 3, 2014
    Messages:
    3,007
    Likes Received:
    1,491
    Aici va fi stream-ul de pe server#2, cu incepere de la ora 18:00

    Cursa oficiala(server#1) respecta programul obisnuit, cu incepere de la 20:30, pe FB RLR si FB BMW Romania.
     
    vudu likes this.
  5. luchian

    luchian Administrator Staff Member

    Joined:
    Jun 3, 2014
    Messages:
    3,007
    Likes Received:
    1,491
    sergiuneagu likes this.
  6. luchian

    luchian Administrator Staff Member

    Joined:
    Jun 3, 2014
    Messages:
    3,007
    Likes Received:
    1,491
  7. Berry

    Berry Active Member

    Joined:
    Aug 31, 2019
    Messages:
    66
    Likes Received:
    161
    !!! Atentie
    Pilotii care au fost inregistrati ca avand 5 sau mai multe cut-uri sunt:

    Race 1:
    Mihnea Georgescu - 7 cut-uri (6 secunde penalizare) @M.Georgescu
    Andrei Mortila - 6 cut-uri (5.5 secunde penalizare) @shepty
    Sergiu Nicolae - 5 cut-uri (5 secunde penalizare) @Sergiu Nicolae
    Tudor Mihai - 10 cut-uri (7.5 secunde penalizare) @T. Mihai
    Gabriel Movila - 5 cut-uri (5 secunde penalizare) @M.Gabriel

    Race 2:
    Mihai Dragan - 6 cut-uri (5.5 secunde penalizare) @DraganMihai
    Robert Bota - 5 cut-uri (5 secunde penalizare) @Bota Robert
    Alex Mirea - 6 cut-uri (5.5 secunde penalizare) @alecsm

    !!! Aceste cut-uri se inregistreaza automat, va rugam ca in cazul unui incident, sau daca aveti vreun motiv intemeiat pentru care ati fost nevoiti sa taiati circuitul, sa ne anuntati cu un mesaj in privat, fie mie, fie lui @luchian @ihlades @rooL- @Alex Cascatau
     
    luchian likes this.
  8. Schummy002

    Schummy002 Active Member

    Joined:
    Mar 27, 2019
    Messages:
    93
    Likes Received:
    163
    Location:
    Bucharest
    Începem uploadurile în ordine inversă de această dată.
    Așadar, here you have the full race in 1080p. Thanks for the show si baftă pe Norisring tuturor!

     
    luchian and rooL- like this.
  9. Schummy002

    Schummy002 Active Member

    Joined:
    Mar 27, 2019
    Messages:
    93
    Likes Received:
    163
    Location:
    Bucharest
    Recapitulare, cât am crescut între Motorpark și Imola, în doar 7 zile:
    - avem un nou partener, Motul, care va premia invingătorii fiecărei etape;
    - streamul va fi redifuzat la TV, pe Telekom Sport, zilele viitoare - de cum aflăm momentul precis, vă spunem;
    - avem un theme song RLR, primit cadou de la Mani, solistul trupei Urma. ”Speed” este compusă tocmai despre plăcerea de a fi la bordul unui BMW, precum ne-a împărtășit;
    - numărul piloților care au rulat în precalificări a urcat de la 80 (Et.2) la 100!
     
    M.Georgescu, luchian and rooL- like this.
  10. Schummy002

    Schummy002 Active Member

    Joined:
    Mar 27, 2019
    Messages:
    93
    Likes Received:
    163
    Location:
    Bucharest
  11. Schummy002

    Schummy002 Active Member

    Joined:
    Mar 27, 2019
    Messages:
    93
    Likes Received:
    163
    Location:
    Bucharest
    Dacă etapa trecută am făcut puțină ”școală” într-o secvență ce evidenția ineficiența driftului, acum am avut un moment Teleenciclopedia menit să mai scadă presiunea inboxurilor echipei de organizare din RLR, care-și petrece o grămadă de timp în ultima vreme explicând unora și altora de ce Assetto, de ce doar pe PC, ce volan și, mai ales, ce înseamnă un setup fix. :lol:. enjoy!

     
    luchian, rooL- and Berry like this.
  12. Berry

    Berry Active Member

    Joined:
    Aug 31, 2019
    Messages:
    66
    Likes Received:
    161
    Va rugam sa raportati toate incidentele din curse in formularele de mai jos, va rog sa fiti atenti in care formular treceti informatia:

    Formular Server 1

    Formular Server 2

    ! Pentru a nu pierde o gramada de timp cu contestatiile, va rog sa faceti referinte temporale foarte clare sau chiar sa filmati voi un clip cu fiecare incident. Ne e foarte greu sa rezolvam incidentele in care indicatiile temporare si video sunt "nu stiu", inclusiv vizionarea replay-urilor pentru fiecare pilot in parte este dificila. Va rog foarte mult sa va luati 2-3 minute din timp dupa curse, inregistrati incidentele, si urcati-le pe https://streamable.com/
    Va multumim!
     
    Last edited: Mar 30, 2020
    Schummy002, luchian and rooL- like this.
  13. M.Georgescu

    M.Georgescu Member

    Joined:
    Jan 12, 2019
    Messages:
    47
    Likes Received:
    63
    Vazut penalizarile, nu-i problema si le accept, poate mai usor pentru ca oricum nu luam puncte Trag 2 concluzii de aici:

    Incident 1 #777Andrei Mortila - sportivitatea nu prea este apreciata si ne depunem contestații pentru lupta pentru coada punctelor de parca ne batem la campionat si ti-am taiat sansa la titlu. Nu am dat intentionat, stii asta, plus ca sângeram, aero praf, volanul bracat stanga ultimele 10 minute. E un joc, ar trebui sa ne distram în principal si sa acceptam ca se mai pot comite si erori. A fost greseala, mi-am cerut scuze plus ca te-am asteptat. O cursa dtm fara putin contact e ca shaorma fara carne, right? :(

    Oricat de etic si frumos consideram ca este sa aștepți pe cineva daca l-ai atins, o sa analizez mai bine daca o mai fac, chiar si cand ne batem in afara top 10.

    Incident 2 #1 Gabriel Movila - uite, calm, pe viitor in situatii similare daca ti-e frica sa tii gazul plin cand nu esti pozitionat ideal pe trasa, fa lift partial dar nu total. 1. Iti va da un exit speed mai bun fara sa iti compromita grav trasa 2. In caz de "doamne fereste din spate" ai mai multa greutate pe spate si nu vei fi rasucit asa usor. Inteleg ca ala din spate poarta culpa daca e sa ne raportam la manual dar tu pe portiune de reaccelerare iei gazul si te superi ca te-am atins? A fost un bump minor dar tu faceai coasting cand trebuia sa fugi si aveai greutatea transferata pe fata, ce te așteptai sa se intample?:whistle:

    On to the next one! Pupici
     
    rooL- likes this.
  14. Horia Platona

    Horia Platona New Member

    Joined:
    Feb 7, 2020
    Messages:
    7
    Likes Received:
    7
    Fara a analiza incidentele tale, oficalii au facut-o deja, as vrea sa punctez cateva probleme de optica pe care le-am observat la mai multi piloti.

    1. Penalizarile post-race se accepta usor si isi pierd din relevanta pentru ca oricum esti/ te arunca in afara punctelor si nu mai conteaza oricum.
    2. Daca lupta nu este pentru puncte, lumea devine mai sloppy pentru ca nu se mai bate pentru nimic.

    Cred ca o lupta trebuie sa fie la fel de fair indiferent de pozitia din pluton si abilitatile fiecaruia. Greseli facem cu totii, important este daca reusim sa nu le mai repetam si daca invatam ceva din ele.
     
    luchian, Berry and costin popescu like this.
  15. Schummy002

    Schummy002 Active Member

    Joined:
    Mar 27, 2019
    Messages:
    93
    Likes Received:
    163
    Location:
    Bucharest
    Pentru a încheia capitolul Imola, revin cu niște perspective noi asupra primului tur din R2:


     
    Berry and luchian like this.
  16. AnduRace

    AnduRace Member

    Joined:
    Mar 19, 2020
    Messages:
    16
    Likes Received:
    28
    Va salut,

    Am definitivat aseara impreuna cu colegii penalizarile si clasamentul etapei trecute. A fost o saptamana incarcata pentru toti, astfel ne pare rau ca n-am putut face acest lucru mai devreme.

    Va rugam sa aveti mare grija de acum cum faceti contestatiile. Neaparat un video clar cu incidentul, cat si cu persoanele in cauza. Apoi specificat cursa si minutul, pentru a putea fi verificat in amanunt in caz de alte probleme.

    Si cel mai important, haideti sa avem mai multa atentie si respect fata de ceilalti pe circuit etapele urmatoare, incat sa nu mai ajungem la neplaceri de genul asta si atat de drastice.

    SEZON 5, ETAPA 3, SERVER 2


    PENALIZARI CURSA 1:

    #350 Tudor Zudor : 30s

    #257Mihai Fratu : 15s + 5s

    #343Alexandru Belascu : 15s

    #28 Andrei Dogariu : 90s

    #125 Jancsi Soos : 90s

    #114 Iulian Resmerita : 30s

    #377 Costin Popescu : 90s

    PENALIZARI CURSA 2:

    #28 Andrei Dogariu : 60s

    #42 Flaviu Satmar : 15s

    #323 Alex Mos : 30s


    Incidente Cursa 1

    Incident nr1

    Decizie : Incident de cursa, fiti mai atenti in juru vostru si nu mai riscati inutil.

    Video :

    Incident nr2

    Decizie : Penalizare 30s #350 Tudor Zudor, Penalizare 15s #257Mihai Fratu, nu trebuia s ava inghesuiti acolo la interior
    Video :

    Incident nr3

    Decizie : Penalizare 5s #257 Mihai Fratu, trebuia sa te asiguri inainte sa intrii inapoi pe circuit

    Video :

    Incident nr4

    Decizie : Penalizare 15s #343 Alexandru Belascu

    Video :

    Incident nr5

    Decizie : Penalizare 90s #28 Andrei Dogariu+ Avertisment pentru comportament periculos, in urma repetarii comportamentului e pasibila o suspendare.

    Video : https://streamable.com/s6a38

    Incident nr6

    Decizie : Penalizare 90s #125 Jancsi Soos+ Suspendare pt etapa urmatoare

    Video : https://streamable.com/0nsg7


    Incident nr7

    Decizie : Penalizare 30s #114 Iulian Resmerita, in virajul ala nu e deloc ideala o depasire inceputa atat de tarziu, mai multa atentie!

    Video :

    Incdent nr8

    Dezicie : Penalizare 90s #377 Costin Popescu, se putea evita daca ar fi fost mai precaut si ar fi franat mai devreme.

    Video :


    Incidente Cursa 2

    Incident nr1


    Decizie : Penalizare 60s #28 Andrei Dogariu,accidentul s-ar fi putut evita, oponentul a pierdut 4 pozitii
    Video :

    Incident nr2

    Decizie : Penalizare 15 secunde #42 Flaviu Satmar, este responsabilitatea celui care ataca sa se asigure ca executa manevra intr-o maniera safe.

    Video :

    Incident nr3

    Decizie : Penalizare #323 Alex Mos 30s, Avertisment #35 Teodor Gaina pentru ca nu a tinut frana dupa accident si a lasat masina sa curga inapoi pe circuit

    Video : https://streamable.com/18exe?fbclid=IwAR3AEXFpjqrTWUsp16-S2xon68x_wqMqGtAUZAHBFvPPUOBbL8JwE0roFlE

    Incident nr4

    Decizie : Avertisment #90 Atilla Coskun, mai multa atentie cand re-intrati pe circuit! Urmatoarea abatere de genul asta va fi penalizata!

    Video :

    Incident nr5

    Decizie : Avertisment #42 Flaviu Satmar, mai multa atentie cand re-intrati pe circuit! Urmatoarea abatere de genul asta va fi penalizata!

    Video :


    AVERTISMENTE PENTRU CONDUS PERICULOS
    (se pot transforma in penalizari sau chiar si suspendari daca se intampla in mod repetat)

    #28 Andrei Dogariu

    #35 Teodor Gaina

    #90 Atilla Coskun

    #42 Flaviu Satmar


    Suspendati pentru Etapa 4 [Norisring]

    #125 Jancsi Soos - Carambol la inceputul cursei, a intrat pe iarba, iar in loc sa franeze a lamas cu acceleratia la pamant, producand un carambola mare

    Clasament Imola Server2 Etapa a 3-a Sezon 5.jpeg Clasament Etape Server 2 Etapa a 3-a Sezon 5.jpeg
     
  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice