[Jul 5, 2020] Sezonul 6 - Etapa 1 (Zandvoort 2020)

Discussion in 'Arhivele nationale' started by Comisia RLR, Jun 29, 2020.

  1. Emanuel Gaczella

    Emanuel Gaczella New Member

    Joined:
    Apr 14, 2020
    Messages:
    2
    Likes Received:
    3
    Eugen, cu tot respectul, eu am tras instinctiv stanga cat am putut, ca sa evit acrosajul cu tine, nu stiu ce as fi putut face diferit. Intamplarea a fost ca o alta masina sa fie acolo, pe care tot tu ai trimis-o la plimbare (Vlad). Deci pentru inceput, daca tu nu erai atat de optimist in T1, nu era absolut nici o problema. Nu poti arunca vina pe mine (sau oricine ar fi fost in locul meu), pentru mess-ul creat de tine.
     
    est4tic and egzplicit like this.
  2. Eugen Dudasu

    Eugen Dudasu New Member

    Joined:
    Mar 27, 2020
    Messages:
    7
    Likes Received:
    2
    Location:
    Sibiu
    chiar nu asa m-am referit, am zis ironic(el a scris ca i-am facut praf masina). nu aveai ce face acolo. el a fortat prea mult pe franare, a vrut sa depaseasca 3 masini deodata, ok nu e problema asta, poti incerca. cel mai trist ca era T1...
     
  3. egzplicit

    egzplicit New Member

    Joined:
    Apr 27, 2020
    Messages:
    4
    Likes Received:
    3
    Ete de la început:

    Am frânat (vezi inputs pe pedale), toți erau îngrămădiți pe interior si am văzut loc pe exterior, am accelerat și am luat linia aia.

    E ca și cum l-ai împinge pe unu in perete și ai zice că peretele a dat în el
     
    est4tic likes this.
  4. Comisia RLR

    Comisia RLR Member Staff Member

    Joined:
    Sep 12, 2015
    Messages:
    44
    Likes Received:
    35
    egzplicit likes this.
  5. est4tic

    est4tic New Member

    Joined:
    Jun 29, 2020
    Messages:
    3
    Likes Received:
    1
    Ce sens ar mai avea toata treaba asta daca nu s-ar lua masuri si nu s-ar da penalizari? Ar fi haos si nivelul ar scadea in loc sa creasca. Din greseli invata omul (care vrea)... nu e nimic rau in a da penalizari.
     
  6. est4tic

    est4tic New Member

    Joined:
    Jun 29, 2020
    Messages:
    3
    Likes Received:
    1
    Eu n-am luat-o personal (ceea ce ai scris tu) si raspunsul meu a fost de principiu si fara sa fie dedicat cuiva (daca e sa luam in considerare contextul - lui Dudasu) - n-am nimic personal cu el + de obicei oamenii pasionati de ceva sunt oameni faini.

    Sigur sa iau multe (toate) in calcul, mai ales daca organizatorii vor sa faca un lucru fain. Din cate am vazut eu, Dudasu avea aceeleratia la maxim (apropo de faptul ca a zis ca nu aveai ce face acolo) si volanul dreapta si cu toate astea masina lui o lua in stanga neregulat... pana ce a dat in Mereuta si in cel din fata lui. I-a impins pe amandoi in afara traseului si s-a rasucit pe el... chestie care l-a fortat pe Gaczella s-al ocoleasca pe el dar sa-l loveasca pe Mereuta (de acolo masina praf). E cursa, e agitatie, e o curba grea, e specatcol... dar e si loc de neatentie. Suntem oameni, multi nu suntem profi, gresim... cel mai bine e sa zici sorry si we all good.
     
    Last edited: Jul 6, 2020
    Random dude likes this.
  7. radufirstro

    radufirstro New Member

    Joined:
    Mar 24, 2018
    Messages:
    11
    Likes Received:
    15
    Comisia RLR likes this.
  8. epicl

    epicl Member

    Joined:
    Mar 6, 2019
    Messages:
    42
    Likes Received:
    73
  9. Berry

    Berry Active Member

    Joined:
    Aug 31, 2019
    Messages:
    66
    Likes Received:
    161
    @Comisia RLR as vrea sa stiu daca e posibil ca pentru urmatoarele incidente si penalizari sa fie postata o lista mai concludenta cu dovada incidentelor si care parte a regulamentului a fost incalcata (cum a fost si in sezoanele precedente) ? In ambele incidente in care am fost implicat nu s-au folosit guideline-urile de penalizari din regulament si as vrea sa stiu de ce :)
    Multumesc
     
  10. CZRTuning

    CZRTuning New Member

    Joined:
    Mar 30, 2020
    Messages:
    13
    Likes Received:
    24
    Ca tot ai deschis subiectul, și eu aștept un raspuns din partea comisiei cu argumente justificative pentru penalizarea mea de 10s in contactul cu Mihai Neg, contact in care deși el era la 0.3s in fata eu am frânat in exact acelasi moment cu el, preventiv, mai devreme, dar somehow el a oprit mai bine și i-am dat un kiss, din care s-a redresat si l-am lăsat in fata, nu i-am furat pozitia astfel. (din cate imi aduc aminte, vreau un replay daca are cineva, al meu s-a șters) Tot in zona aceea, eu am primit un kiss de la Bechir, in penultimul tur, din care m-am redresat. Incidentele mi se par identice, prima cursa, nu suntem obișnuiți cu franarea, etc, dar nu e corect pur si simplu. Ori trebuia sa primesc si eu si Andrei aceeași penalizare, ori amandoi atenționare, eu chiar am tras pentru Zandvoort, si am ajuns de pe 9 pe 11 in ultimul lap pe greșeala mea, dar să-mi iau si 10s sa ajung P15? Pe ce? Ca n-am avut nici rea voință, nici nimic, puteți sa va uitați la T1 cat de devreme franez si cat de precaut incerc sa fiu. In concluzie, ma simt luat de fraier si nu mai am nicio tragere de inimă ptr următoarele curse in condițiile astea. Salut!


    edit: "As fi ţipat la comisarii care fara regrete aruncau cu secunde de penalizare fara sentimente.."
     
    Last edited: Jul 14, 2020
  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice